Doğal Destek Soru Cevap

yazar admin 08/08/2018 1 yorumlar

Erken boşalmadan yakınan erkeklerin bir kısmı eczanelerde satılan geciktirici krem ve spreylerden fayda görebilir. Çünkü bu ilaçlarda cildi uyuşturan ve hassasiyeti gideren bir madde kullanılıyor. Bir süre deneyin, olmazsa uzmana başvurun.

 

SORU: Ne sıklıkla yapılmalı? 

1) Mastürbasyon ne sıklıkla yapılmalı? 2) Yapılmazsa sorun olur mu? 3) Yapılırsa yumurtalara zarar verir mi?

CEVAP 

Meni keselerinin dolması ve cinsel arzular sonucu her erkek boşalma ihtiyacı hisseder. Bu yaşa ve kişiye göre değişiklikler gösterir. Eğer cinsel ilişki kurmazsanız ve mastürbasyon yapmazsanız uykuda boşalma gerçekleşir. Mastürbasyonun zararı yoktur, sadece fazla sık yaparsanız fiziksel ve ruhsal olarak gereksiz bir yorgunluk ortaya çıkar. Gün aşırı yapılması makul olabilir.

SORU: Meninin dışarı çıkmasını engelliyorum 

18 yaşındayım. Günde 10-11 defa mastürbasyon yapıyor, yorgunluk hissetmiyorum. Bazen meninin dışarı çıkmasını engelliyorum. Son günlerde testislerimde ağrılar var, normal mi?

CEVAP 

Boşalmayı engellemek ve çok sık mastürbasyon yapmak bu tip ağrılara neden olabilir. Kendinizi gereksiz yere zorlamayın.

SORU: Krem kullansam mı? 

Uzun süredir erken boşalma problemim var. Bu sorunu nasıl çözebilirim? Satılan geciktirici kremler işe yarar mı? Yan etkileri var mı?

CEVAP 

Dıştan penise sprey sıkarak boşalmayı geciktirme yönteminde sadece cildi uyuşturan bir madde kullanılmaktadır. Bunu krem olarak eczaneden çok daha ucuza alabilirsiniz. Bu ilaçlar sadece hassasiyeti giderir ve bazı kişilerde bir miktar fayda sağlar. Geciktirici özelliği olan prezervatiflerde de bu madde mevcuttur. Yeterli olmadığı taktirde bir üroloji uzmanı ile görüşmelisiniz.

SORU: 6 aydır korunmuyoruz ama.. 

2 yıllık evliyim. İlk yıl eşimle prezervatifle korunarak ilişkiye giriyorduk. İkinci yılımızda çocuk yapmaya karar verdik. 6 ay geçmesine rağmen eşim henüz hamile kalamadı. Acaba kısır mıyım diye gözüme uyku girmiyor. Ne olur bana yardımcı olun.

CEVAP 

6 aydır düzenli ve korunmasız ilişkiye rağmen hamilelik sağlayamadıysanız endişelenmeye başlamakta haklısınız. Birkaç ay daha denemeye devam edebilir veya bu konuda gerekli tahlilleri yaptırabilirsiniz.

Eş zamanlı olarak erkek androloji konusunda çalışan bir üroloji uzmanına, kadın ise kısırlık konuları ile yoğun olarak ilgilenen bir kadın-doğum uzmanına başvurabilir. İlk aşamada yapılacak bir sperm analizi ve yumurtlama takibi ile önemli bir sorun olup olmadığı anlaşılabilecektir.

1 yorumlar

Serkan:
12/09/2018, 03:09:29 AM
cevapla

mastürbasyonu bende düzenli yapmaya özen gösteriyorum. uykuda yakalanmak bazen can sıkıcı olabiliyor.

yorum yaz